Top 5 błędów jakie popełniasz kupując linki na giełdach precli

Top 5 błędów jakie popełniasz kupując linki na giełdach precli

Giełdy precli na których sprzedawane są artykuły z linkami stały się bardzo popularne w ostatnim czasie. Wielu sądzi, że to bezpieczne i nic się nie może złego stać. Zobacz jakie błędy możesz popełnić gdy kupujesz artykuły z linkami.

Giełdy precli udostępniają informacje o parametrach domen, na których można kupić artykuły z linkami. To podstawowe dane pochodzące z takich usług jak: Majestic, MOZ, Alexa, Web Archive, Semstorm itp. Samo obejrzenie tych parametrów nie zastąpi osobistego przeglądu domeny, który z łatwością odróżni „agencyjnego precla” od „prawdziwego bloga”.

Moim zdaniem, takie błędy możesz popełnić, gdy niedostatecznie zbadasz portale z możliwością zakupu linków.

1. Mały indeks w Google lub świeża domena

Wśród szerokiej listy wielu stron, gdzie można kupić artykuł z linkiem, są takie, które niedawno zostały uruchomione. Domena została zarejestrowana niedawno oraz liczba innych artykuł na stronie jest niska. Zazwyczaj w indeksie Google znajdują się zaindeksowane kategorie, tagi i archiwa, bo przeważnie to instalacja WordPressa.

Niektóre giełdy precli pokazują wiek domeny.

2. Strona z linkami wychodzącymi

W obrębie domeny, gdzie można kupić artykuł z linkiem znajduje się niemoderowany obszar, np. forum internetowe, na którym publikowane są setki a nawet tysiące linków dziennie za pomocą automatycznych programów typu Xrummer.

Żadna z giełd nie podaje informacji o linkach wychodzących.

3.Strona z linkami przychodzącymi

Strona przeżywa atak linków zewnętrznych. Mogą to być regularne zachowania, jak podlinkowanie już opublikowanych artykułów lub całkiem nietypowe, jak linkowanie w tysiącach do obrazków graficznych.

Giełdy pokazują ogólną liczbę linków przychodzących, nie wiadomo czy naturalna czy na sterydach.

4. Strona po ataku hakerskim

Strona na której można kupić artykuł z linkiem, niedawno została zaatakowana przez hakerów lub jest zainfekowana przez złośliwe skrypty. Mimo, e atak hakerski już mógł się zakończyć i luka została naprawiona to w indeksie Google nadal widnieją strony pozostałe po tym ataku. W przypadku obecnie zainfekowanej strony internetowej, która sprzedaje artykuły z linkami, to może ona wyrządzić jeszcze więcej szkód.

Giełdy nie są w stanie podać takiej informacji.

5. Identyczne IP

Kupowanie artykułów z linkami z wielu domen internetowych, które zainstalowane są na tym samym adresie IP.

Giełdy nie podają takiej informacji.

Lista nie jest zamknięta i zapewne istnieją inne rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę kupując artykuły z linkami, a przesłanie brzmi „zanim kupisz artykuł z linkiem, sprawdź czy powyższe nie występuje”.


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.
The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza jak odnaleźć własną ścieżkę w Google.

Jeden komentarz do “Top 5 błędów jakie popełniasz kupując linki na giełdach precli

  1. Największą pułapką przy kupnie tego typu linków jest brak informacji z GSC o jakichkolwiek karach nałożonych na stronę, np. czysty spam czy złe linki przychodzące. Strony takie owszem są w indeksie a właściciele precli nigdy nie ujawnią takiej informacji, zresztą sami często nie wiedzą bo boją się podpiąć GSC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *