Festiwal SEO 2013 Katowice

Festiwal SEO 2013 Katowice

W Katowicach odbędzie się pierwszy polski Festiwal SEO 2013. W dniu 14 czerwca, zaplanowano szereg prezentacji i wystąpień najlepszych ekspertów w kraju z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron. Możesz wziąć udział w tym niepowtarzalnym wydarzeniu w kraju, poznać osobiście wiele osób, które do tej pory były znane tylko w sieci, a wstęp jest bezpłatny dla wszystkich.

Organizowany Festiwal SEO to bardzo dobra okazja aby spotkać najbardziej rozpoznawalne osoby w polskiej branży pozycjonowania i optymalizacji, posłuchać ciekawych wykładów i nawiązać nowe relacje i przyjaźnie. Występujący na Festiwalu, reprezentują najsilniejsze ośrodki SEO w kraju.

Kto występuje?

Kraków będzie reprezentowany przez Karola Dziedzica oraz Roberta Niechciała. Ci dwaj młodzi eksperci wyróżniają się unikalnymi umiejętnościami i wiedzą. Karol głównie znany jest z organizacji polskich hangoutów SEO, których do tej pory odbyło się 7 edycji oraz rozwija z australijskim partnerem ciekawe narzędzie do wspierania link buildingu relacyjnego. Robert jest właścicielem specjalistycznej serwerowni, która oferuję usługi wyłącznie z zakresu SEO. Oprócz tego stworzył kilka usług online, rozpoznawalnych na świecie, które automatyzują proces pozycjonowania.

Z Łodzi wybierają się bracia Michał i Jakub Makarukowie oraz Jarosław Miszczak. Michał i Jakub to kolebka polskiego seo. Założyli najstarsze, największe i faktycznie jedyne forum nt. pozycjonowania i optymalizacji. Ponadto Michał jest współautorem bestsellera wydanego przez Helion pt. „Pozycjonowania i optymalizacja stron www. Jak to się robi?”, który miał już III wydania. Natomaist Jarek pełni funkcję kierownika w łódzkiej agencji GO3 i zarządza procesem pozycjonowania i relacji z klientami. Posiada doświadczenie w dyskusyjnym temacie depozycjonowania.

Ze Stolicy przyjadą Damian Sałkowski i Radosław Kubera. Damian odpowiada za seo w k2search, spółce należącej do warszawskiej grupy internetowej K2 Internet. Praca z tysiącami pozycjonowanych słów, to dla niego chleb powszedni. Radek posiada nieprzeciętnie doświadczenie w optymalizowaniu stron. Jego ulubiona platforma to Joomla, dosyć nietypowa, bowiem w branży seo głównie popularny jest WordPress.

Poznań to miasto spamerów, więc nikt nie został zaproszony, poza tym tłumaczą się, że mają daleko na Śląsk 🙂

Gospodarz Festiwalu SEO, czyli Katowice, będą reprezentowanie przez Sławka Chojnackiego, Grzegorza Skierę, Sławomira Borowy i Artura Strzeleckiego. Sławek to obecnie ustępujący mistrz Polski w pozycjonowaniu z roku 2008. Kto go zastąpi w tym roku, dowiemy się także na tego wieczoru. Obecnie pełni funkcję prezesa spółki oferującej bardzo specjalistyczne usługi marketingu szeptanego w sieci. Grzegorz obecnie rozwija dwie marki. GoSocial  odpowiada za działania w mediach społecznościowych, natomiast Silence! to już legenda na mapie firm pozycjonujących. Sławek Borowy kieruje działem pozycjonowania w największej (pod względem zysku) śląskiej seo agencji 4people. Artur Strzelecki jest organizatorem spotkań Silesia SEM.

O czym będzie?

Lista zaplanowanych wystąpień jest równie interesująca. W trakcie programu na początek zapoznamy się z „dobrymi praktykami w optymalizacji stron docelowych”. Dwa tematy będą ściśle techniczne i pomogą nam zrozumieć „jak Google wykrywa zaplecze pozycjonerów oraz jak chronić siebie i swoich klientów” oraz „różnice w wynikach wyszukiwania spowodowane wprowadzeniem Google Global Cache”. Zobaczymy także „schemat działań i wykorzystywane narzędzia do link buildingu relacyjnego w oparciu o case study”.

Dwa wystąpienia będą dotyczyły usług Google. Dowiemy się jak jeszcze lepiej „wykorzystać mapy w celach pozycjonowania” oraz jak ustawić „raport niestandardowy i panel na potrzeby SEO w Google Analytics”. Dowiemy się także, jak obecnie wygląda „pozycjonowanie lokalne – coraz bardziej powszechne”.

Trzy prezentacje będą mówiły o współpracy firm pozycjonujących z klientami. Zobaczymy jak wyglądają „umowy na pozycjonowanie i jakie są modele rozliczeniowe” oraz dwa możliwe warianty prowadzenia współpracy z klientem, czyli gdy „klient jest zadowolony i wszystko działa” oraz „kto ponosi odpowiedzialność za fatalne skutki pozycjonowania”.

Festiwal SEO i jego pierwsza edycja w Katowicach to unikalne wydarzenie w skali naszego kraju, na którym musisz być. Zapraszamy w piątek 14 czerwca na godzinę 17:00 do Oko Miasta w Rondzie Sztuki w samym sercu Katowic, obok Spodka.

Jak się skończy?

Od godziny 21:00 rozpoczyna się After Party, którego centralne miejsce to ulica Mariacka w Katowicach. Mariacka to obecnie mekka katowickich klubów i imprez. Zaczynamy w Lemoniadzie, następnie Lorneta z Meduzą a potem trudno przewidzieć jak się skończy. Mapa lokali i wszystkie niezbędne informacje na mariacka.eu

Obecność na wydarzeniu można potwierdzić na Facebooku lub Google+ – tam też znajdują się aktualne informacje o Festiwalu SEO.


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.
The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza jak odnaleźć własną ścieżkę w Google.

22 komentarze do “Festiwal SEO 2013 Katowice

  1. Lemoniada to lokal dla ludzi o dość konkretnych gustach, na Mariackiej naprawdę jest wiele lokali bardziej uniwersalnych, które spasują każdemu, więc afterparty lepiej od razu wrzucić do Lornety, Kato, Katofonii lub czego tam jeszcze. Lokali jest naprawdę sporo na tej ulicy 😉

  2. Już się pakuję, kupuję bilety i się jadę 🙂
    Do zobaczenia!!!

  3. Dałoby radę zrobić jakąś szczegółową agendę, kto o której będzie się wypowiadał i ile poszczególne wystąpienia będą mniej więcej trwały? 🙂

  4. Witam, szkoda ze w piątek i ze tylko parę godzin ale zapowiada się ciekawie i może uda się być 😉

  5. Te wszystkie wystąpienia i prezentacje mają łącznie trwać 4 godziny (od 17 do 21) z przerwami na kawę, itp.?
    Czy dostępna jest gdzieś szczegółowa agenda?

  6. Wypiera się ktoś jeszcze z Bielska-Białej i okolicy?
    Mamy na razie 5 osób chętnych 😉

  7. Tez szukam agendy 😉 Informacji o przerwach, lunch time’ie – jesli taki jest, itd. Zostalo kilka dni i musze podjac decyzje czy jade i jak 😉

  8. Czy jest dostępny bardziej szczegółowy plan prezentacji? Konieczne jest dołączenie do wydarzenia na FB bądź G+?

  9. Gratuluję organizatorom pomysłu i realizacji, muszę przyznać, że festiwal w swojej formule krótkich wystąpień jest genialnym rozwiązaniem. Może miejsce nie było najlepiej dobrane ponieważ było za głośno no i niektórzy przyszli chyba tylko po to żeby się napić piwska (szczególnie gruby w pasiastej koszuli z ekipą z tyłu). Na przyszłość wg mnie warto byłoby pomysleć o prawdziwej sali konferencyjnej i drobnej opłacie za wejście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *